Kaldera kausa izcīņā uzvarējusi Latvijas uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Binghemptonas „Senators” komanda, kas finālsērijas sestajā mačā ar 3:2 viesos pieveica Hjūstonas „Aeros” un finālā triumfēja ar 4-2.

Spēles rezultātu pēc Daugaviņa piespēles 2. perioda sākumā atklāja Romans Viks, izvirzot „Sens” vadībā ar 1:0. „Aeros” atbildēja ar diviem vārtiem vairākumā piecu minūšu laikā, pārņemot vadības grožus savās rokās – 2:1. Trešajā periodā vārtus guva tikai „Senators”. Vispirms 4. minūtē Bobijs Batlers, neviena nepiesegts, realizēja skaitlisko vairākumu, bet uzvaras ripu pēdējās trešdaļas devītajā minūtē vairākumā iemeta Raiens Kellers, mājinieku vārtsargu Metu Haketu pārspējot no labā iemetienu apļa – 3:2.

„Senators” izturēja Hjūstonas komandas beigu ofensīvu un izcīnīja Kaldera kausu, kas Nacionālās Hokeja līgas kluba Otavas „Senators” fārmklubam ir pirmais panākums Kaldera kausa izcīņā.

Uzvarētāju sastāvā gan šajā mačā, gan visas sezonas garumā svarīgu lomu spēlēja latvietis Kaspars Daugaviņš. Mūsu uzbrucējs pēdējā spēlē atzīmējās ar vienu rezultatīvu piespēli, pozitīvu lietderības koeficientu (+1) un četriem metieniem pa vārtiem. Daugaviņam „play off” turnīrā 23 mačos desmit vārti un tikpat piespēļu, kas summā dod 20 punktus.

„Bez vārdiem! Pirmo reizi esmu izcīnījis kaut ko tik nozīmīgu. Nevaru pat aprakstīt sajūsmas. Skatos, kā komandas biedri jūk prātā. Nevar būt nekā labāka par šo,” uzreiz pēc finālsirēnas teica Daugaviņš.

Vaicāts par sajūtām pēdējās pāris minūtēs, kas Hjūstonas komanda izdarījusi spiedienu, Kaspars atzina, ka noskatīties no malas nav bijis viegli: „Gandrīz dabūju sirdstrieku. Vieglāk būt uz ledus nekā skatīties no soliņa. Kad guvām trešos vārtus, zināju, ka uzvarēsim! Ticēju tam. Mums ir ļoti spēcīga komanda, kontrolējām spēli.”

Šoreiz vienkārši paveicās, jo tā notiek reti, ja vispār notiek. Kāpēc ripa mainīja virzienu var tikai minēt. Ripa ātri griezās, tur bija bedrīte vai pat vārtsarga radīts paugurs,  varbūt abi kopā un vēl kas cits, bet to visu papildināja ripas lēkāšana, jo video sākumā to varēja saskatīt. Lai vai kā, vienkārši paveicās...

Svarīgākais no fināliem ir NHL Stenlija kausa izcīņas fināls. Regulārā čempionāta uzvarētāji Vankūveras Canucks pret Bostonas Bruins. Sērijā ar 1 pret 0 vadībā izvirzījās Canucks, jo savā mājas arēnā sakāva Bruins ar rezultātu 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

Spēles pirmās divas trešdaļas aizritēja līdzīgā cīņā ar nelielu "Bruins" pārsvaru, kas nedaudz biežāk uzbruka pretinieku vārtiem. Tomēr teicami savus uzdevumus pildīja abu komandu vārtsargi – gan Roberts Longo (Canucks), gan Tims Tomass (Bruins) – tādejādi pēc 40 minūtēm aizvien bija bezvārtu neizšķirts.

Arī izšķirošajās 20 minūtēs Longo un Tomass turpināja sekmīgi sargāt vārtus, neļaujot laukuma spēlētājiem izcelties ar vārtu guvumu. Daudz netrūka, lai spēles pamatlaiks noslēgtos ar bezvārtu neizšķirtu, tomēr Canucks aktivizēšanās pēdējā trešdaļā tomēr deva savus augļus – tikai 19 sekundes pirms pamatlaika beigām ar precīzu metienu izcēlās Rafi Toress, nodrošinot Canucks uzvaru – 1:0.

"Es sadzirdēju, ka Raffi kliedz. Nebija grūti viņu sadzirdēt," pēc uzvaras teica skaistās piespēles autors Hansens.

Toresa gūtie vārti ir visvēlāk gūtie Stenlija kausa finālā kopš 1992.gada, kad Mario Lemjē 13 sekundes pirms mača beigām guva vārtus, palīdzot Pitsburgas Penguins pirmajā finālmačā uzvarēt Čikāgas Blackhawks.

Par mača pirmo zvaigzni tika atzīts Longo, par otro – viņa kolēģis pretējos vārtos Tomass, bet trešo – vienīgo vārtu guvējs Toress. Sērijā Canucks izvirzījušies vadībā ar 1-0, bet nākamā spēle notiks naktī uz svētdienu (pēc Latvijas laika) Vankūverā, bet pēc tam divi mači tiks aizvadīti Bostonā.

Pirmās finālspēles labākie momenti...
Bruins vārtsarga Tima Tomasa atieksme pret nekārtībām...

Latvijas izlase stājhokejā 2011. gada 14. maijā tikās ar Somijas izlasi Jelgavā notiekošā Eiropas čempionātā pēdējā spēlē un, izcīnot uzvaru ar 5:0, kļuva par Eiropas čempioni.

Latvijas izlase uzvarēja ar 5:0 un svinēja uzvaru Eiropas čempionātā. Par labāko turnīra vārtsargu tika atzīts – Egīls Žukas, bet turnīra labākais uzbrucējs un bombardieris – Oļegs Kameņevs.