Zviedrija 1:6 Somija

IIHF 2011. gada fināls - Zviedrija pret Somiju. Vēsturiska cīņa no dažādiem redzes punktiem. Ziemeļnieku fināls - divas kaimiņvalstis tiekas aci pret aci finālā.1995. gadā somiem zelts bija pēdējo reizi, bet pēc 16 gadu pārtraukuma tas pelnīti nonāk pie somiem. Zviedri pēdējo reizi finālā bija 2006. gadā Rīgā, toreiz arī vienā gadā viņi kļuva gan par pasaules čempioniem, gan arī par olimpiskajiem čempioniem - līdz šim zviedri ir vienīgie, kuriem tas ir izdevies.

IIHF Pasaules čempionātu 2012. gadā rīkos gan somi, gan zviedri, arī 2013. gadā rīkotāji būs tie paši. Vienā gadā fināls notiks Helsinkos, otrā - Stokholmā. Stokholmas Globen Arena būs Zviedrijas vieta 2012 un 2013. Helsinku Hartwall Arena rīkos 2012 un 2013 IIHF Pasaules čempionātus.
2014. gada čempionātu rīkos mūsu kaimiņi - Baltkrievija. Trīs turpmākos čempionātus tālu nebūs jābrauc.

Jāatgādina jauninājums, kas stājas spēkā no 2012. gada, tātad jau nākošgad - proti, būs tikai divas grupas, katrā pa 8 komandām, tad sekos izslēgšanas spēles - pēdējās divas lido ārā no elites. Šādā veidā visu varēs izšķirt viena spēle, astotdaļfinālā izšauj, un esi jau ceturtdaļfinālā.
 
Ar kļūdām bagātā spēlē uzvaru svinēja Čehijas Republikas valstsvienība, kura ar 7:4 uzvarēja Krievijas izlasi. Pirms čempionāta Krievijas valstsvienības galvenais treneris Vladimirs Bikovs atzina, ka jebkura kaluma medaļas izlasei būs sasniegums...

2010.gada fināla atkārtojums - toreiz čehi uzvarēja krievus 2:1
 
2011. gada pasaules čempionāta nosacītajā atklāšanas spēlē - Vācija - Krievija sensacionālu uzvaru izcīnīja vācieši ar 2 pret 0 uzvarot Krievijas izlasi. Tomēr krievi saņēmās, gan rādot neizteiksmīgu spēli, taču nokļuva līdz pusfinālam pa ceļa apspēlējot Kanādas izlasi.

Kanādieši izvirzījās vadībā 1:0, taču skaistus vārtus guva Aleksejs Kaigorodovs 1:1, bet pēdējais vārds piederēja krieviem 1:2 - kanādieši brauc mājās.
Pusfinālā krievus gaidīja somu pirts, somi nopēra krievus ar 0 pret 3.
Somija finālā, Krievija dosies cīņā par bronzu.

Redzes lokā šajā pusfināla spēlē nokļuva 19 gadus vecais somu jaunais talants Mikaels Granlunds, kurš pamēģināja un viņam izdevās. Ko līdzīgu reiz mēģināja kāds kanādietis pret Edgaru Masaļski - viņam neizdevās. Šāda veida vārtu guvums tiek dēvēts arī par pilnīga pretinieka izsmiešanu - un ko tādu atļaujas 19 gadīgais soms pret Krievijas nacionālo izlasi.
Kā emocijas pēc Grandlunda gūtajiem vārtiem izpauž kanādieši, krievi, vācieši, kā arī somi.
 
Maskavas Dynamo galvenai treneris Oļegs Znaroks 2010./11. gada sezonas izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, kādā no preses konferencēm atzina, ka šis ir karš. Nav jau gluži karš, taču zināmas paralēles var vilkt - divas nācijas (divas pilsētas), viens uzvarētājs, nūjas - ieroči, ripas - lodes...